Przewodnik po Warszawie

Witam !

Nazywam się Emilia Szutenbach i jako licencjonowany przewodnik po Warszawie i Łodzi, jak również przewodnik po Ziemi Łódzkiej i pilot wycieczek, z przyjemnością prezentuję Państwu moją stronę internetową Warszawa da się lubić.

Z wykształcenia jestem magistrem historii, a moją wielką pasją były, są i prawdopodobnie zawsze będą zamki, pałace i dwory.  Szczególnie te zlokalizowane na Mazowszu. Drugą rzeczą, która mnie bardzo interesuje jest Warszawa, ale ta Dawna Warszawa. Chociaż tą współczesną też bardzo lubię.

Trochę martwi mnie, że na Warszawę patrzymy głównie przez pryzmat II wojny światowej oraz czasów i wydarzeń, które po niej nastąpiły. Łatwo ulec wrażeniu, że dawna świetność Warszawy, czy wydarzenia i ludzie wieków XVII, XVIII i XIX są trochę jakby zapomniane. Oczywiście przewodnicy pokazują turystom Wilanów, Łazienki, Pałac Krasińskich, Pałac  Prezydencki, Belweder, ale na resztę zabytków, niestety, nie mamy czasu. Cóż się jednak dziwić turystom, jeśli sami warszawiacy nie dostrzegają pewnych interesujących budynków, pałaców czy historycznych ruin :( . Wielu z nas, w tym i ja – przewodnik po Warszawie, to tacy warszawiacy przyjezdni, przyjechaliśmy do Naszej Ziemi Obiecanej i zapracowani, zajęci własnymi sprawami, nie bardzo mamy czas poznać lepiej naszą stolicę.

Oczywiście duży procent mieszkańców stara się poznać to miasto bliżej. Dowodem na to są tłumy na spacerkach organizowanych przez  n.p. „Gazetę  Wyborczą”, czy też ostatnia „Noc  Muzeów”. Wiem też od wielu moich znajomych, że często braliby udział w takich imprezach, ale nie są one dostatecznie promowane i często o nich nie wiedzą.

Chciałabym więc, żeby moja strona chociaż trochę zachęciła do odkrywania dawnej świetności Warszawy. Postaram się zamieszczać  informacje o tym, co w danym tygodniu można zobaczyć, jaki gmach – normalnie niedostępny – zamierza otworzyć swoje drzwi dla  „niewtajemniczonych” :)

Jeżeli ktoś miałby sugestie, co do zamieszczanych na mojej stronie informacji, bądź artykułów, zachęcam do kontaktu ze mną.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *