O mnie i o moim blogu

Niezależnie od wieku, ciesz się życiem człowieku”

Hej, mam na imię Emilia i witam Cię w nowej odsłonie mojego bloga.

Na samym początku muszę napisać kilka słów wyjaśnienia.  No bo tak, strona nazywa się Warszawa da się lubić  –  lub I like Warsaw, a wpisy coraz częściej nie dotyczą Warszawy, jak to miało być w pierwszej wersji mojego bloga.

To jestem cała ja – nie potrafię ograniczyć się tylko do jednego miasta regionu, czy okresu historycznego. Czym dłużej żyję tym więcej i więcej rzeczy mnie interesuje. Pomimo tego, że o Warszawie można byłoby napisać niezliczone artykuły  to jednak nie chciałabym się tylko na niej skupiać.  I chociaż specjaliści od blogów twierdzą, że jak piszesz o wszystkim to taki blog jest  tak naprawdę o niczym, to  taka „nieograniczająca” forma bloga najbardziej mi odpowiada.  Ale też z drugiej strony, nie spodziewajcie się wpisów o fizyce czy hodowaniu pieczarek…. W końcu jakieś  granice trzeba sobie wyznaczyć?

Na moim blogu chciałabym się z wami podzielić wrażeniami z moich podróży.  Z wyjazdów tych dalekich i tych bardzo, bardzo bliskich. A ponieważ jestem z wykształcenia i z zamiłowania historykiem zazwyczaj spoglądam na odwiedzone przeze mnie miejsca  przez pryzmat historii. I do tego uwielbiam zamki, pałace i dwory. I to pewnie one będą głównymi bohaterami moich wpisów. Ale nie tylko.

Ponad to,  co się rozumie samo przez się –  kocham podróżować  (wiem, nie jestem oryginalna), dużo fotografuję i  ponieważ bardzo lubię rozmawiać z ludźmi, uczę się języków obcych ( co przychodzi mi z wielkim trudem)

Bardzo bym chciała, żeby ten blog był dla kogoś przydatny, był inspiracją do podróżowania (nie tylko zagranicę)  i żeby zachęcał do czerpania radości z życia – w każdym wieku.Zamek Amboise - fot. Emilia Szutenbach