Linki

Ciekawe linki do stron o Warszawie – i dlaczego są ciekawe :)

 

www.wilanow-palac.pl – moja ulubiona strona

Znajdziemy tutaj nie tylko kompendium wiedzy, dotyczące samego pałacu, jego historii, wystroju, czy imprez, które się tam na bieżąco odbywają, ale również w zakładce „pasaż wiedzy” mnóstwo informacji dotyczących życia codziennego w wiekach przeszłych i nie tylko. Biografie sławnych ludzi, przepisy kulinarne, omówienie strojów szlacheckich, opowieści i legendy. Krótkie filmy opowiadające o mieszkańcach Wilanowa. Do tego, jeżeli wyrazicie chęć otrzymywania „newslettera”, w każdą środę otrzymacie informację, co ciekawego można zrobić w najbliższym czasie w Wilanowie. Np.  warsztaty robienia udanych zdjęć telefonem komórkowym. Polecam!!!!

www.zamek-krolewski.pl – Zamek również ma ciekawą stronę, chociaż moim zdaniem nie dorównuje Wilanowskiej.

Też znajdziemy tu informacje o bieżących wydarzeniach. Jeżeli są to wystawy czy koncerty, zazwyczaj informacje znajdziemy na stronie głównej. Jeżeli natomiast chcemy podszkolić się i znaleźć ciekawe wykłady, konferencje, pokazy filmowe musimy wejść na zakładkę „Edukacja”. Ze strony głównej Zamku Królewskiego można przejść na podstronę „Pałacu pod Blachą”. Tam również można wyszukać dla siebie ciekawe spotkania czy wykłady.  Na stronie Pałacu pod Blachą, jest też umieszczony link do gry edukacyjnej: „Urządź z nami Pałac” – fajna zabawa  :)

www.lazienki-krolewskie.pl – odkąd zmieniła się dyrekcja Łazienek, strona internetowa wygląda dużo lepiej.

Też bardzo wiele się dzieje, organizowane są spotkania edukacyjne dla dzieci, dorosłych i seniorów. Więc też warto tam zaglądać – może znajdziecie coś dla siebie.

www.warsawtour.pl –  oficjalny  portal turystyczny stolicy – i to  chyba mówi samo za siebie :)

Strona jest dostępna w kilku wersjach językowych – po angielsku, niemiecku i francusku, więc jeśli będziecie mieli gości z zagranicy, warto polecić im przejrzenie informacji o Warszawie na tym portalu.

www.trakt.com.pl –  jest to strona Przewodnickiego Biura Turystycznego PTTK.

PTTK często organizuje wycieczki po Warszawie, dla Warszawiaków. Zdarza się, że wycieczki są sponsorowane przez jakąś dzielnice, więc udział jest bez płatny.

www.jawisla.pl – fundacja jest prowadzona przez ludzi, których wielką pasją  jest Wisła.

Kiedyś byłam na rejsie z założycielem fundacji, opowiadał o Wiśle przez 3 godziny – NON STOP, nawet nie wiem czy miał, kiedy oddychać. Na stronie znajdziecie informacje o Wiśle, ale też o imprezach, jakie są organizowane przez Fundację, np. rejs „Nadwiślański świt”, zbiórka o 4 nad ranem  ;-)

www.jewishinstitute.org.pl –  strona Żydowskiego Instytutu Historycznego

Bardzo przydatna dla wszystkich, którzy są zainteresowani historią  Żydów, tych Warszawskich i nie tylko.  Prowadzony przez bardzo zaangażowanych, pomocnych i otwartych ludzi.  Na stronie umieszczane  są informacje o bieżących imprezach organizowanych przez Instytut. Znajdziecie tam też wiele rzeczy, które przybliżą nam religię i kulturę żydowską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *