Bezcenne, czyli nowa wystawa w Muzeum Narodowym w Warszawie

dsc_5965

17 Listopada 2016  W Muzeum  Narodowym w Warszawie została otwarta nowa wystawa pod tytułem „Bezcenne. Nabytki Muzeum Narodowego w Warszawie”.  Na wystawie są prezentowane prace wybitnych artystów,  w których posiadanie weszło muzeum w latach 2014-2016. Warto wspomnieć, że kilka z nich, to dzieła utracone przez Polskę podczas ostatniej wojny a w ostatnim czasie odzyskane.  Ponad to, można zobaczyć obrazy, rzeźby, zdjęcia, numizmaty które zostały kupione przez muzeum, bądź ofiarowane przez jego darczyńców.

Wystawie towarzyszy szereg imprez towarzyszących, spotkań czy wykładów. Pełen program możecie znaleźć na stronie Muzeum.

http://www.mnw.art.pl/edukacja/programy-do-wystaw-czasowych/bezcenne-nabytki-muzeum-narodowego-w-warszawie-16-listopada-201/

Moim zdaniem takie wykłady, prelekcje bardzo dużo przynoszą korzyści  przeciętnemu widzowi ( za takiego i ja się uważam).  Muszę przyznać, że wiele z tych wystawionych prac, nie przyciągnęło by mojej uwagi, gdyby były częścią ekspozycji stałej Muzeum. Ponad to,  spotkanie z kuratorem wystawy wniosło bardzo wiele do mojej, bardzo ogólnej, wiedzy związanej ze sztuką.  I tak poznałam kilka nowych nazwisk polskich artystów, pracujących głównie we Francji ale też w innych krajach, Np.  Alina Halicka, Nadia Chodasiewicz-Leger, Władysław Jahl,  Mela Muter czy Anna Berent.

 

No cóż,  być może to nie są najsłynniejsze dzieła ale i tak warto wystawę obejrzeć i poszerzyć wiadomości o sztuce XIX i XX w.  i o zbiorach Muzeum Narodowego w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *