Park Morskie Oko i inne ciekawostki Mokotowa – spacer

Pałac SzustraPonieważ prognozy pogody zapowiadają że najbliższy weekend będzie piękny i słoneczny, mam dla wszystkich ciekawą propozycję.

Biuro Podróży Guide Service zaprasza na  spacer z przewodnikiem w okolicach Parku „Morskie Oko”. Plan jest, żeby przejść się od ulicy Puławskiej, od Pomnika Jana Matejki do Alei Ujazdowskich i zakończyć przy Parku Łazienkowskim.

Nie jest to może najbardziej popularna trasa turystyczna, ale na pewno bardzo ciekawa.  Choćby ze względu na walki tam toczone podczas Powstania Warszawskiego, czy też ze względu na legendy dotyczące małych stawów, znajdujących się  w tym miejscu, ot których zresztą nazwa parku pochodzi.

Ja osobiście lubię ten park jeszcze z innego powodu. A mianowicie powstał on na  założeniach sentymentalnego ogrodu Izabeli Lubomirskiej (do której mam wielką słabość), która miała w tym rejonie swoje  „Mon Coteau” – moje wzgórze.  Od którego pochodzi nazwa dzielnicy Mokotów.

Spacer odbędzie się 19 września o godz. 11:00 i potrwa od 1,5 do 2 godzin. Wycieczkę poprowadzi  – przewodnik warszawski Pan Wojciech Bilski.  Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.guideservice.com.pl/

Zbiórka przy Pomniku Jana Matejki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *